top of page

B Corp Summit 2020 – relacja z pierwszej edycji

Ostatnie tygodnie to czas istotnych wydarzeń zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Dla wielu z nas są to czasy pełne wyzwań i niepokoju.

W tych nietypowych okolicznościach miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Better/ Goodbrand zorganizowało pierwszy w Polsce B Corp Summit, który odbył się 5 i 6 listopada pod hasłem FEEL THE PLANET, FEEL THE PEOPLE. Nowe realia, w których się znaleźliśmy oznaczały konieczność porzucenia „tradycyjnej” formy konferencji, na rzecz platformy online. Nie powstrzymało to jednak luźnego przepływu idei, myśli i networkingu. W grupie liderów, ekspertów oraz praktyków z całego świata, mieliśmy okazję słuchać i debatować na temat ruchu B Corp, gospodarki regeneratywnej i sustainability.Wśród gości, których mieliśmy przyjemność usłyszeć w trakcie B Corp Summit-u, znaleźli się przedstawiciele managementu, zarządów i prezesi z różnych obszarów biznesowych (m.in. z firm takich jak Danone, Siemens, IBM) organizacji pozarządowych i think tanków (m.in. z Klubu Rzymskiego, NOW Partners, Natural Capitalism Solutions), instytucji rządowych (Europejski Bank Inwestycyjny), jak również środowiska akademickiego oraz autorzy opracowań poświęconych tematyce ruchu B Corp i sustainability.

Uczestnicy konferencji mieli możliwość dyskusji w zamkniętych master class’ach – kameralnych grupach tematycznych, które moderowane były przez praktyków odpowiedzialnego biznesu z Polski i ze świata. Całość wydarzenia odbyła się w języku angielskim, a w przeciągu 2 dni mieliśmy przyjemność gościć ponad 200 uczestników. Słuchacze otrzymali dostęp do wyjątkowych utworów muzycznych i medytacji by po całym dniu ciekawych warsztatów móc zrelaksować się na wieczornym spacerze.

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, B Corp Summit " Feel the planet Feel the people" zostawił głowy uczestników pełne inspiracji, nowości i pomysłów, powstały nowe relacje i zalążki wspólnych projektów.

Już wkrótce podzielimy się z wami materiałami z tego wyjątkowego wydarzenia!Comments


bottom of page